svoj-dom

Мода на екологічність інтер’єру та екстер’єру житла з’явилася вже давно: дизайнери постійно експериментують то з глиною, то з каменем, то з деревом, ставлячи нові тренди, які можуть протриматися досить довго. При цьому такі віяння нерідко бувають «добре забутим старим». Наприклад, у Європі набирає популярності фасадний сайдинг із обпаленого дерева. Про його функціональні властивості було відомо багато століть тому: матеріал стає більш міцним і довговічним, покращується захист від пожежі, гниття, плісняви ​​та комах. А декоративні переваги деревини, що обгоріла, раніше за всіх, мабуть, оцінили в Японії – у XVIII столітті. Японці використовують її майже повсюдно як зовнішньої, так внутрішньої обробки будинку. Притому обпалене дерево може бути різних кольорів і відтінків: «В одному з варіантів кінцевий продукт може бути навіть білим! Щоб досягти максимального декоративного ефекту на деревині, олії для фінішної обробки забарвлюються, при цьому виходять найрізноманітніші відтінки кольору: від повного спектру природних “деревних” тонів до будь-яких кольорів з ваших фантазій.
Крім сайдинга, невід’ємною частиною екстер’єру будинку є вікна. А для створення цілісного дизайну їх колір та фактура мають гармоніювати з фасадом. На перший погляд, для дерев’яних будинків підходять лише дерев’яні вікна. Але це не так: за різноманітністю форм та кольорів вони багато в чому поступаються пластиковим. Крім того, ПВХ-вікна набагато зручніше у догляді та експлуатації. «Сьогодні будь-яку пластикову конструкцію можна перетворити на дерев’яну завдяки технології ламінації. Спеціальна плівка, що наноситься на профіль, імітує колір і текстуру будь-якої обраної породи дерева.
Ще одним досить свіжим трендом є декорування інтер’єру берестою. Цей тренд прийшов (швидше, повернувся) до нас наприкінці минулого року зі Скандинавії. «Березові мотиви» найчастіше знаходять своє вираження у панно та стінових панелях. Сміливіше рішення – використовувати в оздобленні кімнати тонкі березові стовбури. В обох випадках варто пам’ятати, що берестяний декор найкраще гармоніює зі світлими тонами.
Дерево, і навіть його імітація, в оздобленні додає будинку тепло, шарм та затишок. Це століттями перевірене рішення, якому нові тренди в дизайні знаходять свіжі форми.