Правильна гідроізоляція стрічкового фундаменту

1

Незалежно від того, з якого матеріалу буде збудовано будинок, гідроізоляція стрічкового фундаменту має бути виконана обов’язково.

Це важливий етап будівництва, який у майбутньому запобіжить проникненню вологи всередину приміщення та захист основи від руйнівної дії вологи. Сьогодні, щоб ізолювати фундамент, можуть бути використані різні матеріали та методи. Тому складнощів виникнути не повинно.

Горизонтальний різновид гідроізоляції

Даний вид ізоляції можна зробити на початку будівництва. Цю роботу можна зарахувати до підготовчого процесу. Щоб її виконати, знадобиться певний час та зусилля.

Сама горизонтальна гідроізоляція є дренажною системою, яка просто необхідна при високому рівні грунтових вод на ділянці. Вона найкраще поєднується з стрічковим фундаментом і чудово захищає його від руйнування.

Перше, з чого починається робота, це укладання на дно траншеї подушки. Краще використовувати глину, яка є природним ізоляційним матеріалом, що не пропускає вологу. Вона укладається шаром не менше 10-15 см і добре втрамбується. Якщо глини немає, можна використовувати пісок, який не затримуватиме вологу, а навпаки – сприяє якнайшвидшому її відведенню від фундаменту.

2

Після того, як подушка укладена, заливається бетонний розчин товщиною 6-8 см. Щоб стяжка висохла, потрібен час (загалом це займає 1 тиждень). Вже на суху поверхню наноситься шар бітумної мастики та 1-2 шари руберойду. Процес можна повторити (повторно наноситься мастика та кілька шарів руберойду). На такий сендвіч необхідно повторно нанести і шар стяжки товщиною 6-8 см.

Як тільки бетонна ізоляція повністю застигне, можна розпочинати етап заливки основного фундаменту. Перед тим, як приступити до заливання розчину, варто продумати варіанти вертикальної гідроізоляції. Не варто забувати про те, що ізоляційний шар потрібно укласти і вгору фундаменту безпосередньо перед початком зведення стін.

Вертикальний варіант гідроізоляції

3

Під даним способом ізоляції мається на увазі безпосередня обробка фундаменту. Така ізоляція може бути виконана не тільки на початку будівництва, а й після того, як будинок уже збудований. Для роботи можуть бути використані різні матеріали, які відрізняються і за ціною, і способом застосування.

Найпростішим і відносно дешевим варіантом захистити фундамент є використання рідкого бітуму. Для цього поверхня покривається за допомогою щітки. Основною перевагою є те, що бітум проникає у всі зазори та щілини, тому волога не зможе проникнути всередину бетону.

Сам бітум може бути у твердому вигляді, який необхідно попередньо розтопити. Гріти його кілька разів не рекомендується, оскільки за високих температур матеріал втрачає свої позитивні якості.

Альтернативним варіантом є придбання готової бітумної мастики, яку можна придбати у спеціальному відділі будівельного магазину. Наносити ізоляцію краще в кілька шарів, кожен наступний наноситься лише після висихання попереднього. Використовуючи бітумну обробку, важливо знати, що захисту вистачить у середньому на 7-10 років. Після чого фундамент потрібно буде відкопувати і обробляти по-новому.

4

Рулонний захист не менш популярний, і може бути використаний як самостійна ізоляція, так і на додаток до першого варіанту. Щоб закріпити листи руберойду на фундаменті, необхідно використовувати клеючу речовину. Можна використовувати рідкий бітум.

Щоб руберойд щільніше прилягав до стін фундаменту, його рекомендується нагріти за допомогою пальника. Дуже важливо робити нахлести мінімум 10-15 см. Щоб вони не пропускали вологу, їх теж слід ретельно обробити бітумною мастикою.

Гідроізоляція стрічкового фундаменту може бути виконана за допомогою сучасних рішень. Серед таких варіантів варто виділити використання рідкої гуми. Нанесення виконується за допомогою спеціального обладнання. Перед нанесенням поверхня фундаменту важливо якісно обробити, а саме – очистити від сміття та пилу. Для кращої адгезії бетонні стінки необхідно обробити спеціальною грунтовкою.

Не варто оминати і такий сучасний метод, як проникаюча гідроізоляція. За допомогою спецобладнання наноситься на поверхню розчин, який проникає в бетон на 10-15 см. Для досягнення максимального ефекту варто нанести кілька шарів.

Влаштування дренажної системи

5

Гідроізоляція стрічкового фундаменту має супроводжуватись облаштуванням додаткової дренажної системи. Вона необхідна, якщо ґрунтові води проходять надто високо або опади проникають у землю надто погано.

Траншея для дренажу має бути вирита на відстані 70-100 см від фундаменту. Важливо контролювати глибину траншеї: вона повинна бути в середньому на 20-35 см нижче залягання самого фундаменту.

Що стосується ширини, достатньо буде 20-30 см. Кожна траншея повинна бути вирита таким чином, щоб ухил був у бік колодязя, що збирає зайву вологу. Траншея має бути обладнана і спеціальною дренажною трубою, яка доходитиме до самого резервуару. Для заповнення траншеї варто використати щебінь, який добре пропускає вологу зверху. Така дренажна система є додатковим варіантом гідроізоляції.

Використання глиняного «замку»

Щоб захистити стрічковий фундамент від дії вологи, можна використовувати глину.Для цього фундамент обкопується по колу, траншея при цьому повинна бути глибиною не менше 50 см. Далі невеликими кількостями засипається глина і дуже добре трамбується.

Шар природного матеріалу не пропускає воду і є чудовим ізолятором натурального походження. Таку ізоляцію можна робити для невеликих споруд. Що стосується великих будинків, то використання глиняного замку може застосовуватися як додатковий метод.