Рівна підлога багато означає для приміщення: на неї легко стелити покриття, її не треба додатково шліфувати, що економить час та сили. Не завжди традиційні технології можуть дати бажаний результат. І тоді на допомогу приходить механізована стяжка підлоги. Такий напівсухий спосіб стяжки дозволяє отримати найкращий результат з меншим залученням людей та техніки, ніж при рідкій стяжці.

18 1

Напівсуха стяжка вже широко відома у колах будівельників. При такому методі якість фінальної поверхні значно покращується, при цьому будівельний матеріал та термін будівництва стають меншими.

Навіщо потрібна стяжка даним способом?

Стяжка підлоги механізованим способом необхідна, якщо ви плануєте зробити фінальне покриття фінішним (у гаражах, на складах і т.д.), або використовувати його як основу для декоративного оздоблення підлоги. Але стяжка потрібна не тільки для вирівнювання, але і для зміцнення статі.

Деякі з фінішних покриттів, як паркет або ламінат, вимагають високого рівня рівності підлоги, в чому допомагає стяжка. А тим більше, механізована стяжка, яка робить це без особливих витрат.

18 2

Розчинонасос

Стяжка підлоги машинним способом незамінна і у разі, якщо необхідно зробити підлогу жорсткою, створити додатковий шар звукоізоляції. Ця процедура проводиться, якщо треба приховати підпільні комунікації, електричну проводку та труби, особливо якщо планується влаштувати систему теплої підлоги.

Напівсуха стяжка виготовляється з цементно-піщаних компонентів, що мають різні добавки, наприклад, фіброволокно або гранотсів. Основою стяжок є бетонні плити перекриття або земля, ущільнена щебенем. Якщо стяжка робиться на спеціальному проекті, то основою може бути шар підстилки.

18 3

Механізована напівсуха стяжка підлоги відрізняється від класичної меншою кількістю води – її ллють у розчин саме стільки, скільки потрібно цементу для наповнення. Саме тому напівсухий тип стяжки менше сідає, а тріщини на такому типі покриття зустрічаються набагато рідше. Якщо ви хочете отримати результат у вигляді міцної та рівної поверхні як на фото, то напівсухий спосіб укладання підлоги чудово вам підійде.

Плюси методу

Відрізняючись від інших методів влаштування поверхні, механізована стяжка має свої переваги:

  • Рівна підлога – при такому способі стяжки створюється ідеально рівний майданчик, який відмінно підійде навіть найвибагливішим покриттям. Можна забути про додаткове вирівнювання, адже фінальні роботи проводяться спеціальними затирочними машинами;
  • Швидко зміцнюється для приготування цементного розчину використовується менше води, а отже, процес затвердіння прискорюється. Вже через добу після заливки механізована стяжка підлоги може витримувати людину, а за 94 години можна проводити будівельні роботи, така перевага значно прискорює час будівельного процесу;
  • Фіброволокно – використання такого високотехнологічного матеріалу значно покращує якість бетону. Фіброволокно є нитками з довжиною 20-40 мм, і шириною в 18 мікрон. На один кубічний метр розчину кількість фіброволокна перевищує 6 млн штук. Використання цього засобу зменшує шанс появи тріщин, і остаточна вага стяжки, що має значення у будинках з кволим фундаментом;
  • Невелика ціна – матеріали, що використовуються при механізованій стяжці не б’ють по кишені. Фіброволокно, цемент та пісок – всі ці компоненти ефективні та недорогі;
  • Розчин прямо на будівництві – технологія напівсухої стяжки передбачає виготовлення суміші прямо на будівельному майданчику. Зазвичай для замішування розчину використовують лише спеціальне професійне обладнання, а до місця стяжки він доставляється гумовими трубами за допомогою стисненого повітря.

Де застосовується така стяжка?

Нинішні технології механізованої стяжки дають можливість зробити ідеально рівні підлоги в будь-яких приміщеннях. Кожен із майданчиків пред’являє свої вимоги до стяжки, а очікуваних результатів допоможе досягти нове обладнання, і революційний метод приготування розчину.

18 4

Напівсуха стяжка відмінно підходить для покриття теплої підлоги.

Машинна стяжка підлоги напівсухого типу добре кладеться на комунікації, так, добре закриваються “теплі підлоги”, електричні проводи, опалювальні, водопровідні та каналізаційні труби та ін.

При такій стяжці знадобиться мінімум збирання, відсутність цементного пилу та мінімум тріщин забезпечують такі показники.

Процес нанесення

Товщина стяжки і матеріали, що застосовуються, залежать від технічних показників будівлі, так необхідно знати максимально можливе навантаження на фундамент і основу. Для розчину застосовують цементно-піщані суміші, зазвичай для подібних робіт застосовують цемент марки 150. Такий розчин укладають на основу за допомогою віброрейки.

18 5

Влаштування підлоги з напівсухою стяжкою.

Перед тим, як почати викладання розчину, необхідно перевірити основу, і в залежності від результатів визначити необхідний розчин. Товщина механізованого напівсухого стягування підлоги залежить від певних завдань покриття. Якщо ви хочете постелити в кожній кімнаті покриття з однаковою висотою, то обчислення товщини стяжки треба проводити окремо для кожної кімнати, з урахуванням товщини фінішного шару.

Взагалі підготувати поверхню – одне з найскладніших завдань у процесі стяжки. Якщо між плитами є щілини і зазори – їх замазують розчином, саму поверхню чистять від сміття та напилень, обробляють розчином, що знежирює, і наносять грунтовку.

Під час підготовки поверхні до стяжки робиться шар гідроізоляції по ходу стін, Це необхідно для того, щоб при просушуванні стяжки стіни не вбрали вологу.

Також важливою частиною підготовки стане обчислення нульового рівня стяжки, який згодом позначатиме максимальний рівень заливки розчину. Раніше для обчислення нульового рівня застосовувався водяний рівень, зараз у ході лазерні, точніші рівні.

Після підготовки піде висипання та розподіл суміші. Найкращим варіантом буде заливання цілої кімнати за один день, щоб не створювати швів між ділянками. Втім, якщо перерв не уникнути, то шов обов’язково залишають, щоб уникнути тріщин.

Як доглядати напівсуху фіброволоконну стяжку?

Якщо приміщення зі свіжозробленою механізованою стяжкою підлог має протяги, його поверхню накривають поліетиленом на добу, що дає цементу захист від перепадів вологості. Замість поліетилену можна постійно змочувати стяжку водою. Вже через 12 годин стяжка придатна для ходьби, а через 94 години можна класти фінальний шар.

18 6

Фіброволокно дає безліч переваг, на відміну від традиційних при таких роботах армуючих сіток. Добавка пропіленової фібри в розчини мінімізує появу тріщин, тоді як сталеву сітку застосовують вже за фактом їх появи. Завдяки фібрі, механізована напівсуха стяжка підлоги довше служить та зберігає вигляд.

При монтажі напівсухої стяжки, що містить фіброволокно, треба брати до уваги можливі негативні температури повітря і якщо роботи проходять в зимовий період, слідкувати за тим, щоб розчин не заледенів. У таких випадках допоможуть протиморозні добавки. Варто пам’ятати, що хоч компоненти цементно-піщаної стяжки та інертні, але при змішуванні з водою можуть бути агресивними для деяких металів, наприклад, алюмінію.

Напівсуха стяжка підлоги механізованим способом з додаванням фіброволокна ніколи не виступає в ролі фінішного шару, завжди будучи основою розташування інших матеріалів.

Механічна глажка поверхні

Чинники клімату найбільшим чином впливають на механічну глажку, тому їх не варто забувати. У кімнатах, у яких робиться стяжка, не повинно бути низької температури та попадання опадів. Процес затвердіння стяжки необхідно контролювати, і коли слід людської ноги не буде глибшим за 1 мм., можна приступати до механічного прасування. Цю роботу виконує ротаційний прасувальний апарат, що гладить поверхню дисками. Це допомагає знизити пористість стяжки, створює стійкість, підвищує міцність та гладкість поверхні, а відгуки про цю процедуру завжди позитивні.

Іноді в процесі прасування можуть утворюватися мікротріщини, що не впливають на характеристики статі.
Після проходження підлогою процедури прасування вона отримує захист від зовнішніх факторів, які можуть негативно вплинути на кінцеву якість стяжки.