a

Гвинтові палі, сталеві труби з особливими ріжучими лопатями в нижній частині – один з найбільш вигідних і надійних типів фундаменту. Лопаті розподіляють зусилля від будівництва на велику площу і не дають морозному витрію вирвати палі з ґрунту, а також допомагають встановити їх на потрібну глибину з меншими зусиллями.

Історія створення

“Батьківщина” гвинтових паль – Великобританія, де вони були вперше застосовані при спорудженні фундаменту маяка в гирлі Темзи. Обводнений грунт морського дна вимагав нового підходу до будівництва фундаменту і такий підхід запропонував інженер Олександр Мітчелл. Гвинтові палі набули поширення і за межами Великобританії. Радянський вчений В. К. Дмоховський довів, що використання гвинтових паль у порівнянні з іншими типами фундаменту має ряд переваг при роботі в умовах вічної мерзлоти або при обводненому та слабкому ґрунті.

Типи гвинтових паль

Для різних умов застосування були створені різні типи паль:

  1. Для вічномерзлого ґрунту — більша кількість витків та менша ширина лопатей; наконечник із загостреним кінцем;
  2. Шрубоподібні (для ґрунту з підвищеною щільністю) – універсальні гвинтові палі; не викликають труднощів при монтажі;
  3. З однією лопатою і більшою несучою здатністю – палі, пристосовані до роботи у слабшому грунті;
  4. З двома і більше лопатями – процес занурення подібних паль здійснюється малими моментами, що крутять;
  5. З литими лопатями та наконечником – ущільнюють ґрунт при вкручуванні; стикаючись із щільними об’єктами (коріння, цегла), не деформуються; ціна на гвинтові палі з литим наконечником вище, ніж зі звареним;
  6. Зі звареними лопатями і наконечником – не дають будівлі перекинутися; використовуються у фундаментах будівель з великим го горизонтальним навантаженням.

 б

Різноманітність типорозмірів

Різні типи будівель вимагають використання паль різного діаметру та допустимого навантаження:

  • 57 мм – діаметр гвинтових паль для забору;
  • 89 мм – типорозмір для середніх будівель (альтанки, лазні або тераси);
  • 133 мм – діаметр гвинтових паль для фундаменту великого будинку чи ангару;
  • 325 мм – оптимальний діаметр для лінії електропередач та мостів.

Переваги гвинтових паль

Фундамент на гвинтових палях має безліч переваг:

  1. Швидка установка – менше часу на загвинчування (на 15-30%); можливість прийняти повне навантаження одразу після установки;
  2. Універсальність – використання на різному ґрунті: болотистій, з підземними водами, просідання, у вічній мерзлоті;
  3. Зручність – можна встановити навіть вручну, без обробки та вирівнювання ділянки; відсутність вібрації при встановленні;
  4. Надійність – можливість повторного використання; висока ремонтопридатність.

Варто також відзначити, що ціна на гвинтові палі менша, ніж вартість звичайного стрічкового фундаменту або залізобетонних блоків.

Термін служби гвинтових паль у СПБ

в

Довговічність – найважливіша якість будь-якої будівельної конструкції, у тому числі й паль для пальово-гвинтового фундаменту. Кожного Замовника цікавить не лише ціна на гвинтові палі, а й тривалість терміну їх експлуатації. Як довго прослужить споруда, побудована на пальово-гвинтовому фундаменті, залежить від багатьох експлуатаційних факторів, у тому числі від особливостей ґрунтів.

Нормативні терміни служби пальово-гвинтових фундаментів

За дотримання всіх вимог виробництва паль, а також якісної установки пальово-гвинтового фундаменту відповідно до будівельних норм термін їх експлуатації може становити понад 100 років. Досвід показує, що палі в спорудах, збудованих десятки років тому на пальово-гвинтовому фундаменті (пірси, маяки тощо), зберігаються у відмінному стані та можуть експлуатуватися надалі.

Метал, з якого виготовляються гвинтові палі, не руйнується сто років. Для того, щоб Замовники могли переконатися в перевагах гвинтових фундаментів, компанія «БК» БМЛ ГРУП» надає сторічну гарантію на всі виконані роботи.

Якість та ціна гвинтових паль

Низька ціна на гвинтові палі може свідчити про їхню неналежну якість. Виробники у гонитві за легкими грошима можуть запропонувати клієнту палі з одновитковими лопатями або з трубами меншого діаметру, що ставить під сумнів довговічність таких конструкцій.

Вибираючи перевіреного виробника, ви можете бути впевнені в надійності паль та довгому терміні їхньої служби. Найкраще у будівництві зарекомендували себе палі з литими наконечниками. Продовжити термін їхньої служби дозволить систематична перевірка зон підвищеної корозії, розташованої біля поверхні ґрунту.

Компанія «БК» БМЛ ГРУП» гарантує відмінну якість товару, що виготовляється на найсучаснішому обладнанні.